I co z abonamentem RTV?
Poseł Robert Telus zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Opocznie z pytaniem na temat osób objętych tytułami wykonawczymi, wystawionymi na należności z tytułu opłaty abonamentowej. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Opocznie poinformował, że z Poczty Polskiej S.A. Centrum Obsługi Finansowej Działu abonamentu RTV w Bydgoszczy otrzymano 6549 sztuk tytułów wykonawczych wystawionych na 428 dłużników zamieszkałych na terenie powiatu opoczyńskiego.
Rzeczą skandaliczną jest, że aż do pięciu lat wstecz Poczta Polska może upomnieć każdego, kto kiedykolwiek zarejestrował telewizor i radio. Nie może być tak, że z powodu kłopotów finansowych i złego zarządzania Telewizją Polską jej długi mają pokryć najubożsi. Ściąganie zaległych abonamentów uderza najbardziej w ludzi starszych, bo to właśnie oni mają zarejestrowane odbiorniki. W 2008 premier Tusk zapowiedział, że klub Platformy złoży do marszałka Sejmu projekt ustawy, który miał znieść abonament dla emerytów. Drugim krokiem miało być zniesienie abonamentu dla wszystkich. Gdzie podziały się obietnice PO odnośnie zniesienia abonamentu? - pyta poseł Robert Telus.
Od dłużnika zarejestrowanego w bazie Poczta może żądać nawet 1585 złotych, jeśli tylko doliczy się braku wpłat z ostatnich pięciu lat.
Dłużnik ma tydzień na zapłatę. Jeśli tego nie zrobi, pieniądze zostaną ściągnięte z jego pensji,emerytury, podatku albo konta.
- Szczegóły
- Mateusz
- Kategoria: Gospodarka i finanse
- Opublikowano: - Kwi 30, 2013
- Odsłony: 2625