Gry planszowe w bibliotece
Szanowni Czytelnicy!
W każdy wtorek zapraszamy całe rodziny i grupy przyjaciół do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie. Czekamy na Was w godz. 16.00-18.00. Oferujemy gry planszowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oczywiście zachęcamy także do przynoszenia swoich ulubionych planszówek.
Zaczynamy w najbliższy wtorek 21 lipca!
Kto z Was chciałby sprawdzić się w czasach II wojny światowej, poczuć się jak legendarny "Jack Strong" lub Wasi bliscy żyjący w czasach PRL? A może jesteś "wzrokowcem" i chcesz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą najnowszej historii Polski? Zapraszamy do wspólnej zabawy osoby, dla których wymienione epoki były codziennością a także tych, którzy chcieliby je poznać.
Sprawdźmy czy Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa należycie przygotowały gry edukacyjne.
W grze "Zaczęło się w Polsce" gracz wciela się w postać historyczną, przedstawioną jako archetyp polskiego bohatera żyjącego w latach 1939-1989. Postać ta musi przebyć długą drogę, stawiając czoło wielu niebezpieczeństwom aby w końcu wziąć udział w kształtowaniu wolnej Polski. Ramy historyczne gry to czas II wojny światowej, czasy powojenne bloku wschodniego i Polski okresu PRL-u. Gra nieodmiennie kończy się rozpoczęciem obrad „Okrągłego Stołu" w 1989 roku, jednakże sam przebieg gry może przedstawić odmienną od prawdziwej wersję historii tego okresu. Dlatego też każda rozgrywka posiada niepowtarzalny przebieg i to od poczynań graczy zależy jak będzie wyglądała polska droga do wolności.
„ZnajZnak” jest grą edukacyjną przeznaczoną dla dwóch graczy, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki. Przy użyciu jednego kompletu kart w „ZnajZnak” mogą grać jednocześnie nawet 32 osoby. W trakcie rozgrywki w „ZnajZnak” gracze uczą się rozpoznawać symboliczne dla polskiej historii znaki, daty, postacie, miejsca, przedmioty…
Gra składa się ze 132 kart. Na każdej znajduje się 12 różnych symboli dotyczących najnowszej historii Polski. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie karty i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że mają jeden wspólny symbol. 132 karty - 133 symbole i zawsze tylko jeden wspólny znak na dwóch kartach. Gracz ma za zadanie jak najszybciej znaleźć ten wspólny symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli mu się to uda, swoją kartę oddaje przeciwnikowi. Jeżeli nie zna nazwy znaku, odwraca kartę, odczytuje definicję symbolu, a na stół wykłada nową kartę i gra toczy się dalej. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki.
- Szczegóły
- Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie
- Kategoria: Kultura i rozrywka
- Opublikowano: - Lip 14, 2015
- Odsłony: 2399