Niezależny Blok Samorządowy otworzył swoje biuro
Biuro Niezależnego Bloku Samorządowego mieści się w lokalu na Placu Kościuszki 2 w Opocznie. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00.
Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku udziału w jesiennych wyborach do samorządów lokalnych - mówił Dariusz Kosno, kandydat na burmistrza Opoczna, witając przybyłych na otwarcie biura Niezależnego Bloku Samorządowego w Opocznie. - Nasze biuro ma służyć przede wszystkim mieszkańcom gminy Opoczno, zarówno tym mieszkającym mieście, jak i mieszkańcom wsi. Będziemy wsłuchiwać się w głosy zwykłych ludzi, i na tej podstawie budować harmonogram zadań dla przyszłego gospodarza gminy. To ma być program stworzony przez mieszkańców i realizowany dla mieszkańców, a nie artystyczna wizja jednej osoby.
Biuro Niezależnego Bloku Samorządowego mieści się w lokalu na Placu Kościuszki 2 w Opocznie. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. W najbliższym czasie, w biurze zaczną pełnić dyżury radni Rady Miejskiej, jak również radni Rady Powiatu. Będzie do nich można zgłaszać uwagi do pracy samorządu lokalnego, jak również do działalności służb, instytucji i jednostek organizacyjnych podległych gminie i starostwu. Dyżury będzie pełnił również sam kandydat na burmistrza Opoczna, przyjmując interpelacje i zapytania mieszkańców.
Każdy z pomysłem na dalsze funkcjonowanie naszego miasta, gminy, powiatu, może zgłosić się do Biura NBS, gdzie jego głos, pomysł czy inicjatywa zostaną przyjęte, i jeśli zyskają akceptację większości członków i sympatyków Stowarzyszenia, mogą znaleźć się w programie działania przyszłego burmistrza Opoczna – mówił prezes NBS Paweł Kępski. - Interwencje będzie można również zgłaszać telefonicznie 575 889 308 lub za pośrednictwem profilu na facebook’u. W biurze przy Pl. Kościuszki 2 będzie można również złożyć deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia Niezależny Blok Samorządowy.
W trakcie otwarcia biura Dariusz Kosno zachęcał do udziału w pracach zespołów powołanych dla stworzenia społecznego programu strategii rozwoju gminy. Przypomnijmy, że zespoły te zajmują się opracowaniem strategii rozwoju gminy w zakresie: gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska, utrzymaniem dróg i transportu; pomocy społecznej, ochrony zdrowia i polityki prorodzinnej; gminnego budownictwa mieszkaniowego; edukacji publicznej; kultury, kultury fizycznej i turystyki; targowisk; wodociągów i utrzymania czystości; porządku publicznego i bezpieczeństwa oraz promocji gminy i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zespoły mają charakter otwarty i każdy chętny może wziąć udział w ich pracach.
(zem)
- Szczegóły
- zem
- Kategoria: Polityka lokalna i samorząd
- Opublikowano: - Mar 25, 2018
- Odsłony: 5588