Opoka Opoczno promowała pasję do piłki nożnej
23 lipca w siedzibie Abstynenckiego Stowarzyszenia Klubu Wzajemnej Pomocy "Opoka" mieszczącej się przy ulicy Rolnej 5 w Opocznie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach realizowanego zadania publicznego pod tytułem: "Prowadzenie zajęć profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom poprzez organizację zajęć sportowych uzupełnianych warsztatami prowadzonymi przez psychologów oraz terapeutów dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Opoczno".
Pierwsza część składała się z warsztatów profilaktycznych, a po nich podsumowano projekt pod hasłem: "Nie - dla alkoholu i narkotyków! TAK - dla PIŁKI NOŻNEJ w naszym mieście! OPOCZNO 2015". Uczestnicy wakacyjnych treningów piłkarskich, warsztatów oraz wycieczki do Warszawy otrzymali pamiątkowe koszulki, smycze, statuetki szklane z pamiątkowym zdjęciem oraz puchary za udział w realizowanym zadaniu.
W uroczystym zakończeniu projektu brali również udział członkowie zarządu A.S.K.W.P. Opoka Opoczno, członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rodzice uczestników zadania, zaproszeni goście oraz trenerzy prowadzący treningi piłkarskie. Po podsumowaniu treningów, warsztatów oraz wyjazdu które trwały w okresie czerwiec - lipiec prezes a zarazem gospodarz Krzysztof Miros zaprosił wszystkich na poczęstunek.
Uczestnikami zadania realizowanego przez Opokę Opoczno byli młodzi zawodnicy, którzy na co dzień nie występują w rozgrywkach prowadzonych przez Okręgowe Związki Piłki Nożnej, zostali wytypowani przez Zarząd ASKWP Opoka oraz zaprzyjaźnionych animatorów sportu w oparciu o przedstawione założenia. W zadaniu brali udział: Filip Bolarczyk, Kacper Jurek, Dawid Bąkiewicz, Hubert Mastalerz, Bartłomiej Nowak, Bartłomiej Krajewski, Michał Krajewski, Adam Pecyna, Sebastian Pecyna, Norbert Stempniak, Adrian Domagała, Jakub Kozerawski, Tomasz Kowalski, Damian Wijata, Bartosz Kowalewski, Miłosz Karp, Mateusz Wasiak, Kacper Marańda, Igor Baran, Krzysztof Sobolewski, Bartosz Brodnicki oraz dodatkowo w warsztatach oraz wycieczce: Natalia Stempniak i Zuzanna Mastalerz.
Zakładane rezultaty zrealizowanego zadania publicznego: kształtowanie i rozbudzanie w młodych ludziach zamiłowania do sportu oraz historii, podniesienie umiejętności piłkarskich młodych uczestników zadania, nabycie przez uczestników wiedzy na temat szkodliwości działania alkoholu i innych środków odurzających i zagrożeń towarzyszących ich używaniu, zmniejszanie liczby działań ryzykownych podejmowanych przez młodzież związanych z alkoholem i narkotykami, rozwijanie pasji do sportu oraz historii, zwiększenie świadomości przynależności do wspólnoty lokalnej, integracja rówieśników z Gminy Opoczno.
Podczas wycieczki do Warszawy, która była wisienką na torcie w realizowanym zadaniu młodzi opocznianie zwiedzali Stadion Narodowy, gdzie mieli szansę poczuć się jak Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski odwiedzając szatnię w której przygotowywali się ich idole do meczów Mistrzostw Europy. Mogli zasiąść wygodnie na ławce rezerwowych, wejść na płytę Stadionu, odwiedzić salę pomeczowych konferencji oraz sprawdzić niezwykłą akustykę stadionu. W Warszawie zwiedzili również Muzeum Wojska Polskiego gdzie podziwiali zbiory dziedzictwa narodowego pod opieką kustosza. W muzeum zaprezentowana była stała ekspozycja składająca się z wielu tysięcy obiektów przedstawiających historię oręża polskiego; obok muzeum znajduje się ciężki sprzęt z okresu I i II wojny światowej między innymi działa, armaty, samoloty, czołgi oraz inne pojazdy opancerzone.
Warsztaty terapeutyczne, które były częścią składową zadania prowadziła pedagog i terapeuta Marta Miczarczyk.
Serdeczne podziękowania za wsparcie zadania dla: Firmy DL Art-Project; Firmy PSB P.W Standard Rogulscy Sp.j.; Jarosława Nowaka z firmy ZINA, Dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, Władz Stadionu Narodowego, Firmie MC Donalds Polska, Firmie Usługi Informatyczne Mateusz Lachowski, Firmie PTS BRACIA WOŹNIAK Sp. J., Hurtowni "MAGDA" Sp. jawna, Zarządu LZS Kaja Opoczno na czele z Prezesem Arkadiuszem Janasem, Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowego "Bodex" Wiesławy Lasota, Sklepowi Spożywczemu "FUKS", opiekunów Orlików w Opocznie: Andrzeja Domagały, Jacka Wojtarka oraz Arkadiusza Lipca, Dyrektora Biblioteki Miejskiej w Opocznie Andrzeja Śliwki oraz Pani Iwony Chróstowskiej.
Cały projekt, którego pomysłodawcą był Grzegorz Brzeski nadzorował Zarząd A.S.K.W.P. Opoka Opoczno na czele z Prezesem Krzysztofem Mirosem oraz Wiceprezesem Jarosławem Bolkiem. Zadanie realizowane za akceptacją oraz wsparciem władz Miasta Opoczno oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie.
Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie zadania w imieniu organizatora byli: Grzegorz Brzeski oraz Piotr Jesionek.
Trenerzy prowadzący treningi piłkarskie oraz opiekunowie podczas wycieczki na Stadion Narodowy oraz do Muzeum Wojska Polskiego nie pobierali wynagrodzenia.
Nagrodą dla osób mających udział w realizacji przedstawionego zadania było spełnianie marzeń młodych mieszkańców Gminy Opoczno. Przeprowadzony projekt ma zmotywować niezłomnych młodych piłkarzy trenujących podczas wakacji z Opoką Opoczno do walki o własne marzenia oraz zachęcić do uprawiania sportu.
Udział w treningach, warsztatach oraz Wycieczce dla uczestników projektu pod hasłem: "Nie - dla alkoholu i narkotyków! TAK - dla PIŁKI NOŻNEJ w naszym mieście! OPOCZNO 2015 był bezpłatny.
Zdjęcia z zakończenia zadania można obejrzeć tutaj.
- Szczegóły
- Grzegorz Brzeski
- Kategoria: Sport i rekreacja
- Opublikowano: - Lip 26, 2015
- Odsłony: 3068