Gdzie stosować folię grzewczą?
Folia grzewcza to nowoczesny system ogrzewania zapewniający liczne korzyści. Jej ogromną zaletą jest uniwersalność zastosowań. Gdzie i w jaki sposób można wykorzystać folię grzewczą?
Jak działa folia grzewcza?
Folia grzewcza jest rodzajem cienkiego, elastycznego grzejnika elektrycznego o największej możliwej powierzchni wśród systemów grzewczych. Modele Heat Decor możesz kupić w różnych rozmiarach, czy mocach grzewczych, dzięki czemu łatwo dobrać je do konkretnych zastosowań. Tego typu ogrzewanie działa w oparciu o fale podczerwone. Specjalna węglowa grzałka, nazywana matrycą grzewczą, zawiera mieszankę grafitu o odpowiedniej gęstości i proporcjach. Pod wpływem oporu elektrycznego staje się on źródłem długich fal podczerwonych, które ogrzewają bezpośrednio znajdujące się w pobliżu ciała stałe.
Stosując ogrzewanie długą podczerwienią, trzeba pamiętać, że szybkość i stopień nagrzewania się pomieszczeń zależy zarówno od mocy oraz umiejscowienia folii grzewczych, jak i stopnia termoizolacji budynku.
Gdzie można zastosować folię grzewczą?
Gdzie szczególnie sprawdza się folia grzewcza? Zastosowania są bardzo rozległe i można śmiało powiedzieć, że jest to technologia najbardziej uniwersalna. Na ten typ ogrzewania można zdecydować się nie tylko w indywidualnych projektach grzewczych, ale też obiektach przemysłowych. Wykorzystuje się je m.in. w:
- domach jednorodzinnych i mieszkaniach,
- domach drewnianych, letniskowych i zamkniętych altanach,
- ogrodach zimowych,
- budynkach biurowych,
- hotelach,
- szkołach i przedszkolach,
- szpitalach,
- budynkach użyteczności publicznej,
- sklepach,
- kościołach,
- kontenerach, kamperach i łodziach,
- halach i magazynach.
Folie grzewcze mogą być zarówno podstawowym, jak i uzupełniającym źródłem ogrzewania pomieszczeń. Można je zamontować w nowych, ale również remontowanych nieruchomościach. Sprawdzają się pod:
- panelami podłogowymi laminownaymi i winylowymi,
- płytkami, gresem i kamieniem,
- deską warstwową,
- wykładziną przemysłową układaną na wylewce, pod którą instalowana jest folia grzewcza,
- pod wylewką cementową lub anhydrytową.
Folia grzewcza jest najczęściej używana jako rodzaj ogrzewania podłogowego, ale z powodzeniem można ją też zastosować jako ogrzewanie ścienne, ogrzewanie w ściankach działowych z płyt g-k, pod suchą zabudową, czy pod wylewką i płytkami, jak również jako ogrzewanie sufitowe (w suficie podwieszanym), łazienkowe, czy pod lustrem.
Zalety folii grzewczych
W porównaniu do innych systemów ogrzewania folie grzewcze należą do najbardziej ekonomicznych w montażu. Jest to także najtańszy rodzaj ogrzewania elektrycznego w eksploatacji, ze względu na ich niską temperaturę pracy i kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach. Niewątpliwą zaletą jest ich bezawaryjność. Istotne jest tu jednak, aby wybierać produkty wysokiej jakości, posiadające stosowne certyfikaty, które potwierdzają, że dany model spełnia rygorystyczne normy. Takie są właśnie folie grzewcze Heat Decor.
Cienkie i estetyczne folie grzewcze nie psują aranżacji domu, czy mieszkania. Ich montaż nie jest skomplikowany, a przy równomiernym pokryciu nimi powierzchni podłogi temperatury w pomieszczeniu są jednolite. W porównaniu do innych systemów grzewczych nie wymagają też żadnej dodatkowej przestrzeni np. na kotłownię, czy rury, zaś ich użytkowanie nie jest obarczone ryzykiem poważnej awarii, zalania, czy wybuchu. Dodatkowo korzystnie wpływają na zdrowie, szczególnie w przypadku alergików, ograniczają bowiem konwekcję i unoszenie się kurzu. Postaw na nowoczesne folie grzewcze Heat Decor i ciesz się bezawaryjnym systemem przez długie lata!
- Szczegóły
- Mateusz
- Kategoria: Materiały reklamowe
- Opublikowano: - Sty 22, 2024
- Odsłony: 1025